“Aslen Maraşlı, Lahmacun seviyor”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Rossi, taraftarı çok heyecanlandıran bir isim oldu. MLS’te yakaladığı başarıların ardından Fenerbahçe’ye katılan Diego Martin Rossi Marachlian hakkında CAS Hakimi avukat Emin Özkurt çok flaş detaylar verdi.

Emin Özkurt detayları verdi
Uluslararası Spor Hukuku konusunda uzman olan, CAS Hakimi avukat Emin Özkurt, Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Rossi’nin vekili olarak sarı lacivertli kulüple yapılan transfer görüşmelerinde yer aldı ve önemli açıklamalar yaptı.

“MLS’de çok başarı bir performans gösterdi”
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Özkurt, “Kiralık olarak Fenerbahçe’ye geldi. MLS’de çok başarı bir performans gösterdi” ifadelerini kullandı.

“Diego Rossi Maraşlı”
Avukat Emin Özkurt sözlerine şöyle devam etti: “Kendisi Maraşlı. Dedesi ve ailesi Maraş’tan Uruguay’a göç etmiş. Köken itibariyle Türkiye Ermenilerinden” ifadelerini kullandı. Uruguay Genç Milli Takım formaları da giyen Rossi henüz A Takım seviyesinde görev yapmadı.

“Lahmacunu çok seviyor”
Özkurt, “Rossi, Montevideo’da doğdu ama anne tarafından Maraşlı. Lahmacunu çok seviyor” ifadelerini kullandı

İtalyan pasaportu da var
Başarılı oyuncunun İtalyan pasaportu da olduğu daha önce belirtilmişti. Fenerbahçe performansı sonrasında Uruguay A Milli Takımı’nda görev yapması bekleniyor.

İlk idmanına çıktı
Diego Rossi, Fenerbahçe’de ilk çalışmasını da gerçekleştirdi.

Kategoriler: Haberler