Süper Lig biten transferler (Gelenler-Gidenler)

Futbolda yaz transfer dönemi olarak adlandırılan 2021-2022 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Dönemi tamamlandı. Süper Lig ekipleri her sezon olduğu gibi transfer dönemini hareketli geçirdi.

8 Eylül tarihine dek süren transfer dönemi boyunca ligdeki takımların gerçekleştirdiği tüm resmi transferleri gununbankosu.com ekibi olarak sizler için aratırdık. İşte takımların yeni transferleri ve ayrılanlar (TAM LİSTE)..

Adana Demirspor

Gelenler
Simon Deli (Club Brugge)
Britt Assombalonga (Middlesbrough)
Ferhat Kaplan (Antalyaspor)
Jonas Svensson (AZ Alkmaar)
Mario Balotelli (AC Monza)
Tayfun Aydoğan (Menemen Spor)
Lucas Castro (Fatih Karagümrük)
Bünyamin Balat (Bayrampaşa Spor)
Metehan Mimaroğlu (Altınordu FK)
Younès Belhanda (Kulüpsüz)
Enock Barwuah (Kulüpsüz)
David Akintola (FC Midtjylland)
Benjamin Stambouli (Schalke)
Arijanet Muric (Manchester City, kiralık)
Yunus Akgün (Galatasaray, kiralık)
Matias Vargas (Espanyol, kiralık)

Gidenler
Hasan Kılıç (Samsunspor)
Okan Alkan (Bandırmaspor)
Levent Ayçiçek (Bandırmaspor)
Hamza Ok (Afjet Afyonspor)
Süleyman Koç (Erzurumspor)
Emilijus Zubas (Kulüpsüz)
Benjamin Stambouli (Adana Demirspor)
Kerim Avcı (Gençlerbirliği)
Hamidou Traore (Giresunspor)

* * *

Alanyaspor

Gelenler
Oğuz Aydın (Bucaspor 1928)
Famara Diédhiou (Bristol City)
Daniel Candeias (Gençlerbirliği SK)
Nemanja Milunovic (FK Kızılyıldız)
Miha Mevlja (Sochi)
Ahmed Ildiz (Yeni Malatyaspor)
Cristian Borja (SC Braga)
Joao Novais (Braga)
Wilson Eduardo (Al-Ain)
İsmail Zehir (Galatasaray)
Deniz Kök (Boluspor)
Leroy Fer (Feyenoord)
Çağrı Güney (Bursaspor)
Chidozie Awaziem (Boavista, kiralık)
Emre Akbaba (Galatasaray, kiralık)
Cristian Borja (Braga, kiralık)

Gidenler
Manolis Siopis (Trabzonspor)
Georgios Tzavellas (AEK Atina)
Steven Caulker (Fenerbahçe SK)
Salih Uçan (Beşiktaş JK)
Hasan Hüseyin Acar (MKE Ankaragücü)
Ceyhun Gülselam (Altay SK)
Onur Bulut (Kayserispor)
İsmail Ünal (Alanya Kestelspor)
Mustafa Pektemek (Kayserispor)
Murat Sevimler (Alanya Kestelspor)
Sıddık Çelik (Kuşadasıspor)
Berkan Kutlu (Galatasaray)
Rauf Öktem (İskenderunspor)

* * *

Altay

Gelenler
Martin Rodriguez (Colo Colo)
Ceyhun Gülselam (Alanyaspor)
Eric Björkander (Mjällby AIF)
Thaciano (Grêmio Foot*-Ball Porto Alegrense)
Daouda Bamba (Brann)
Cesar Pinares (Gremio)
Serge Arnaud Aka (El Gouna)
Mohammed Naderi (Esteghlal)
Mateusz Lis (Wisla Krakow)
Ahmed Yasser Rayan (El Ahly)
Salih Sarıkaya (Kahta 02 Spor)

Gidenler
Mesut Can Tunalı (Belediye Derince Spor)
Lokman Gör (Bandırmaspor)
Çağlar Birinci (Şanlıurfaspor)
Yekta Kurtuluş (Bodrumspor)
Kutay Yokuşlu (Amed SK)
Adam Stachowiak (Denizlispor)
Adrien Regattin (Volos NPS)
Rıdvan Şimşek (Kulüpsüz)
Aydin Bağ (Van Spor FK)
Adam Stachowiak (Denizlispor)
Murat Berkan Demir (Bergama Belediyespor)
Kadir Yazıcı (Ankaraspor)
Kuban Altunbudak (Menemen Spor)

* * *

Antalyaspor

Gelenler
Sherel Floranus (SC Heerenveen)
Güray Vural (Gaziantep FK)
Ersin Zehir (St. Pauli)
Doğukan Nelik (Akhisarspor)
Houssam Ghacha (ES Sétif ES Sétif)
Erkan Eyibil (1.FSV Mainz 05)
Diogo Sousa (Sporting CP B)
Deni Milosevic (Konyaspor)
Haji Wright (SönderjyskE)
Andrea Poli (Bologna)
Melih Enes Uygun (Bodrumspor, kiralık)
Enzo Crivelli (Başakşehir, kiralık)

Gidenler
Serdar Gürler (Konyaspor)
Lukas Podolski (Górnik Zabrze)
Ferhat Kaplan (Adana Demirspor)
Dever Orgill (Manisa FK)
Berkay Arslan (Alanya Kestelspor)
Gustavo Blanco Leschuk (Eibar)
Ersan Gülüm (Kulüpsüz)
Jean-Armel Drolé (Kulüpsüz)
Sidney Sam (Kulüpsüz)
Harun Kavaklıdere (Bodrumspor)
Sergen Yatağan (Bodrumspor)
Omar Imeri (odrumspor)
Mert Çölgeçen (Arnavutköy Belediyesi)

* * *

Başakşehir

Gelenler
Ahmed Kutucu (Schalke 04)
Deniz Türüç (Fenerbahçe SK)
Şener Özbayraklı (Galatasaray A.Ş.)
Lucas Lima (Al-Ahli Cidde)
Peter Zulj (RSC Anderlecht)
Muhammet Demir (Sivasspor)
Stefano Okaka (Udinese)

Gidenler
Mert Ginok (Beşiktaş)
Aziz Behich (Giresunspor)
Rafael (Botafogo)
Yusuf Avcılar (Ankara Keçiörengücü)
Cemali Sertel (Çaykur Rizespor)
Giuliano (Sport Club Corinthians Paulista)
Mehmet Topal (Beşiktaş JK)
Salim Farsak (Alanya Kestelspor)
Junior Fernandes (Club Universidad de Chile)
Uğur Uçar (Pendikspor)
Azubuike Okechukwu (Sivasspor)

* * *

Beşiktaş

Gelenler
Rachid Ghezzal (Leicester)
Alex Teixeira (serbest)
Salih Uçan (Alanyaspor)
Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf)
Mehmet Topal (Başakşehir)
Valentin Rosier (Sporting)
Mert Günok (Başakşehir)
Michy Batshuayi (Chelsea)
Umut Meraş (Le Havre)
Mert Günok (Başakşehir)
Can Bozdoğan (Schalke)
Miralem Pjanic (Barcelona, kiralık)

Gidenler
Umut Nayir (Giresunspor)
Vincent Aboubakar (Al-Nasr Riyad)
Dorukhan Toköz (Trabzonspor)
Alpay Çelebi (Kocaelispor)
Bilal Ceylan (Bandırmaspor)
Tyler Boyd (Çaykur Rizespor)
Mertcan Açıkgöz (Sarıyer)

* * *

Karagümrük

Gelenler
Medhi Benatia (Al Duhail)
Erhun Öztümer (Charlton Athletic)
Aleksandar Pesic (Maccabi Tel Aviv)
Kerim Frei (FC Emmen)
Tunay Torun (Çaykur Rizespor)
Samed Onur (Bayer 04 Leverkusen U19)
Ahmed Musa (Kano Pillars)
Rayyan Baniya (Hellas Verona)
Salih Dursun (Kulüpsüz)
Burak Bekaroğlu (Kulüpsüz)
Jimmy Durmaz (Galatasaray)
Erhun Öztümer (Charlton)

Gidenler
Bojan Saranov (PAS Lamia 1964)
Fatih Kurucuk (Hatayspor)
Murat Sarigül (Bodrumspor)
Artur Sobiech (Lech Poznan)
Enzo Roco (Elche CF)
Aykut Özer (Samsunspor)
Koray Altinay (Sivasspor)
Lucas Castro (Adana Demirspor)
Cristobal Jorquera (Bursaspor)
Alassane Ndao (Al Ahli)

* * *

Fenerbahçe

Gelenler
Min-jae Kim (BJ Guoan)
Mbwana Samatta (Aston Villa)
Serdar Dursun (Darmstadt 98)
Steven Caulker (Alanyaspor)
Burak Kapacak (Bursaspor)
Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa)
Emir Ortakaya (Gençlerbirliği)
Mergim Berisha (Salzburg)
Miguel Crespo (Estoril)
Max Meyer (Köln)
Diego Rossi (Los Angeles)

Gidenler
Kemal Ademi (Khimki)
Michael Frey (Royal Antwerp FC)
Deniz Türüç (İstanbul Başakşehir FK)
Ömer Beyaz (Stuttgart)
Harun Tekin (Kasımpaşa)
Gökhan Gönül (Çaykur Rizespor)
Papiss Demba Cissé (Kulüpsüz)
Oytun Özdogan (Yeni Malatyaspor)
Barış Alıcı (Gençlerbirliği)
Mame Thiam (Kayserispor)
Ozan Tufan (Watford, kiralık)
Sadık Çiftpınar (Yeni Malatyaspor)
Steven Caulker (Gaziantep FK)

* * *

Galatasaray

Gelenler
Victor Nelsson (Kopenhag)
Alexandru Cicaldau (Universitatea Craiova)
Barış Yılmaz (Ankara Keçiörengücü)
Sacha Boey (Stade Rennes)
Aytaç Kara (Kasımpaşa)
Alpaslan Öztürk (Göztepe)
Patrick van Aanholt (Crystal Palace)
Berkan Kutlu (Alanyaspor)
Olimpiu Morutan (FCSB)
Gustavo Assunçao (Famalicao, kiralık)
Halil Dervişoğlu (Brentford, kiralık)

Gidenler
Jimmy Durmaz (Karagümrük)
Şener Özbayraklı (Başakşehir)
Emirhan Civelek (İskenderunspor)
Abdussamed Karnucu (Tuzlaspor)
Metehan Mertöz (Eyüpspor)
Okan Kocuk (Giresunspor)
Martin Linnes (Molde)
Ryan Donk (Kasımpaşa)
Gökay Güney (Bandırmaspor)
Radamel Falcao (Rayo Vallecano)

* * *

Gaziantep FK

Gelenler
Recep Niyaz (Denizlispor)
İbrahim Pehlivan (Gençlerbirliği SK)
Hamza Mendyl (Schalke 04)
Vladyslav Kobylyanskyi (Kulüpsüz)
Angelo Sagal (Kulüpsüz)
Doğan Erdogan (Kulüpsüz)
Torgeir Börven (Ankaragücü)
Stelios Kitsiou (Ankaragücü)
Alexander Merkel (Faisaly)

Gidenler
Bilal Basacıkoglu (Heracles Almelo)
André Sousa (Manisa FK)
Güray Vural (Antalyaspor)
Osama Rashid (Khor Fakkan)
Júnior Morais (FC Rapid Bucuresti)
Abdul-Aziz Tetteh (Widzew Lodz)
Çağlar Akbaba (Eyüpspor)
Roderick Miranda (Kulüpsüz)
Kevin Mirallas (Kulüpsüz)
Mücahid Albayrak (Erzurumspor)

* * *

Giresunspor

Gelenler
Esat Mala (FK Partizani)
Joey Pelupessy (Sheffield Wednesday)
Douglas (SK Dnipro-1)
Zeki Yavru (Yeni Malatyaspor)
Jorge Correa (CS Marítimo)
Okan Kocuk (Galatasaray A.Ş.)
Alexis Perez (Lanus)
Flavio (Trabzonspor)
Umut Nayis (Beşiktaş)
Osman Paşa Zorlu (Adıyaman 1954)
Cekdar Orhan (Akhisarspor)
Fousseni Diabate (Trabzonspor)
Younousse Sankhare (Panathinaikos)
Hamidou Traore (Adana Demirspor)

Gidenler
Sadi Karaduman (Manisa FK)
Mehmet Taş (Kocaelispor)
Yasin Ozan (Uşak Spor)
Oğuzhan Öztürk (Adıyaman 1954 Spor)
Muhammed Ertürk (Menemenspor)
İshak Doğan (Kahramanmaraşspor)
Abdou Traoré (Nantong Zhiyun)
Marko Milinkovic (Alashkert Yerevan)

* * *

Göztepe

Gelenler
Cherif Ndiaye (Gorica)
Makana Baku (Holstein Kiel)
Kahraman Demirtaş (Altınordu FK)
Lourency (Gil Vicente)
Şefik Abalı (FC Wacker Innsbruck)
Dino Arslanagic (KAA Gent)
Seydine N’Diaye (Sporting Club de Lyon B)
David Tijanic (Rakow)
Atakan Çankaya (Ankaragücü)
Batuhan Adıgüzel (Menemenspor)

Gidenler
Alpaslan Öztürk (Galatasaray A.Ş.)
Batuhan Kirdaroglu (Menemen Spor)
Burak Süleyman (Bandırmaspor)
Şefik Abali (SKU Amstetten)
Seydine N’Diaye (FC Dordrecht)
Stefano Napoleoni (Ümraniyespor)
Lamine Gassama (Kulüpsüz)

* * *

Hatayspor

Gelenler
Sam Adekugbe (Vålerenga Fotball)
Abdullah Yiğiter (Amed SK)
Sadık Baş (Eyüpspor)
Kamil Ahmet Cörekci (Trabzonspor)
Fatih Kurucuk (Fatih Karagümrük)
Bertuğ Yildirim (Sarıyer)
Bülent Cevahir (Yeni Malatyaspor)
Saba Lobjanidze (MKE Ankaragücü)
Burak Öksüz (Sakaryaspor)
Onur Ergün (İstanbulspor)
Osman Şahin (Ofspor)
Mehdi Boudjemaa (Guingamp)
Emre Çolak (Kulüpsüz)
Dylan Saint-Louis (Troyes)
Taylan Özgün (Adıyaman 1954)
Simon Falette (Hannover)

Gidenler
Rayane Aabid (Yeni Malatyaspor)
Selim Ilgaz (Manisa FK)
Yusuf Abdioğlu (MKE Ankaragücü)
Akın Alkan (MKE Ankaragücü)
Samed Karakoç (Şanlıurfaspor)
Soner Örnek (76 Iğdır Belediye Spor)
Mesut Çaytemel (76 Iğdır Belediye Spor)

* * *

Kasımpaşa

Gelenler
Harun Tekin (Fenerbahçe SK)
Valentin Eysseric (Fiorentina)
Ahmet Engin (MSV Duisburg)
Sakib Aytac (Denizlispor)
Mortadha Ben Ouanes (Etoile Sportive du Sahel)
Nicolai Jörgensen (Feyenoord)
Michal Travnik (AC Sparta Prag)
Umut Bozok (FC Lorient)
Mustafa Ethem Erboğa (Hekimoğlu)
Ahmet Engin (Duisburg)
Jeffrey Brua (Wolfsburg)
Ryan Donk (Galatasaray)

Gidenler
Bengali-Fodé Koita (Trabzonspor)
Aytaç Kara (Galatasaray A.Ş.)
Ramazan Köse (Gençlerbirliği SK)
Murat Can Yıldız (Isparta 32 Spor)
Anıl Koç (Manisa FK)
Gerard Gohou (Kulüpsüz)
Cağtay Kurukalıp (Kulüpsüz)
Dusko Tosic (Kulüpsüz)
Çağtay Kurukalıp (Fenerbahçe)

* * *

Kayserispor

Gelenler
Lionel Carole (RC Strasbourg Alsace)
Emrah Başsan (Büyükşehir Belediye Erzurumspor)
Onur Bulut (Alanyaspor)
Majid Hosseini (Trabzonspor)
Bilal Bayazit (Vitesse Arnhem)
Gökhan Sazdagi (Kulüpsüz)
Ali Karimi (Qatar SC)
İbrahim Akdağ (Ankaragücü)
Mustafa Pektemek (Alanyaspor)
Miguel Cardoso (Dinamo Moskova)
Olivier Kemen (Niort)
Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb)
Carlos Mane (Rio Ave)
Mame Thiam (Fenerbahçe)

Gidenler
Pedro Henrique (Sivasspor)
Besard Sabovic (FK Khimki)
Cristian Sapunaru (FC Rapid Bucuresti)
Wilfried Kanga (BSC Young Boys)
Mert Kula (Gençlerbirliği SK)
Denis Alibec (CFR Cluj)
Miguel Lopes (Kulüpsüz)
Muğdat Celik (Denizlispor)
Anton Maglica (APOEL Nikosia)
Oğuzhan Çapar (Balıkesirspor)
Aaron Lennon (Burnley)
Anton Maglica (APOEL Nikosia)

* * *

Konyaspor

Gelenler
Serdar Gürler (Antalyaspor)
Oğulcan Ülgün (Altınordu FK)
Ekrem Kayılıbal (1922 Konyaspor)
Soner Dikmen (Gençlerbirliği SK)
Paul-José Mpoku (Al-Wahda FC Abu Dhabi)
Endri Çekici (MKE Ankaragücü)

Gidenler
Marko Jevtovic Al-Ahli SC)
Deni Milosevic (Antalyaspor)
Ozan Can Oruç (Turgutluspor)
Volkan Fındıklı (Altınordu)
Veli Uğur Kara (Kulüpsüz)
Levan Shengelia (Oud-Heverlee Leuven)
Ismaël Diomandé (Samsunspor)
Maksut Taşkiran (Etimesgut Belediye)

* * *

Sivasspor

Gelenler
Pedro Henrique (Kayserispor)
Dimitrios Goutas (Atromitos Athen)
Sefa Yılmaz (Gençlerbirliği SK)
Koray Altınay (Fatih Karagümrük)
Leke James (Al Qadisiyah FC)
Azubuike Okechukwu (Başakşehir)
Yasin Elmas (Adıyaman 1954)

Gidenler
Robin Yalcin (SC Paderborn 07)
Sergiy Rybalka (FK Oleksandriya)
Alaaddin Okumuş (Samsunspor)
Mamadou Samassa (Kulüpsüz)
Claudemir (FC Vizela)
Arouna Koné (Kulüpsüz)

* * *

Trabzonspor

Gelenler
Bengali-Fodé Koita (Kasımpaşa)
Gervinho (Parma)
Bruno Peres (Roma)
Marek Hamsik (IFK Göteborg)
İsmail Köybasi (Çaykur Rizespor)
Dorukhan Toköz (Beşiktaş)
Andreas Cornelius (Parma)
Manolis Siopis (Alanyaspor)
Stefano Denswil (Bologna, kiralık)

Gidenler
Kamil Ahmet Çörekci (Hatayspor)
Ahmet Canbaz (Erzurumspor)
Behlül Aydın (Şanlıurfaspor)
Kerem Baykuş (Hekimoğlu Trabzon)
Taha Tunç (Nazilli Belediyespor)
Furkan Tütüncü (Nazilli Belediyespor)
Ahmet Eren (Karacabey Belediye)
Anıl Başaran (Tuzlaspor)
Abdurrahim Dursun (Boluspor)
Majid Hosseini (Kayserispor)
Safa Kınalı (Tuzlaspor)
Gastón Campi (FC Arouca)
Caleb Ekuban (Genoa)
Tunahan Ergül (Hekimoğlu)
Flavio (Giresunspor)

* * *

Yeni Malatyaspor

Gelenler
Rayane Aabid (Hatayspor)
Taha Gür Pazarspor (Pazarspor)
Mert Örnek (Balıkesirspor)
Cengizhan Akgün (Elazığspor)
Oussama Haddadi (Al-Ettifaq)
Stevie Mallan (Hibernian FC)
Benjamin Tetteh (Sparta Prag)
Eyüp Türkaslan (Ümraniyespor)
Muhammed Sarıkaya (Başakşehir)
Mete Sevinç (Turgutluspor)

Gidenler
Teenage Hadebe (Houston Dynamo FC)
Bülent Cevahir (Hatayspor)
Umut Bulut (Eyüpspor)
Zeki Yavru (Giresunspor)
Ahmed Ildiz (Alanyaspor)
Issam Chebake (APOEL Nikosia)
Furkan Yiğit (Elazığ Karakoçan FK)
Afriyie Acquah (Al-Batin FC)
Yakup Alkan (Ceyhan Spor)
Erkan Kaş (Şanlıurfaspor)
Eray İşcan (Ankara Keçiörengücü)
Olcay Sahan (Kulüpsüz)
Moryké Fofana (Samsunspor)
Gökhan Akkan (Tuzlaspor)
Fatih Gürden (76 Iğdır Belediye)

* * *

Çaykur Rizespor

Gelenler
Sebastian Holmén (Willem II)
Ronaldo Mendes (Al-Wasl Sports Club)
Alper Potuk (MKE Ankaragücü)
Lebogang Phiri (Guingamp)
Gökhan Gönül (Fenerbahçe SK)
Cemali Sertel (Başakşehir)
Anıl Yaşar (Afjet Afyonspor)
Aziz Aksoy (Esenler Erokspor)
Uğur Can Semizoğlu(Eskişehirspor)
Bryan Dabo (Benevento Calcio)

Gidenler
Braian Samudio (Deportivo Toluca)
Tunay Torun (Fatih Karagümrük)
Abdullah Durak (MKE Ankaragücü)
Montassar Talbi (Benevento Calcio)
İsmail Köybasi (Trabzonspor)
Milan Skoda (FK Mlada Boleslav)
Dimitrios Chatziisaias (Atromitos)
Dusan Jovancic (Tobol Kostanay)
Can Vural (Kırşehir Belediye Spor)
Çınar Tarhan (Serik Belediyespor)
Mykola Morozyuk (Kulüpsüz)
Atakan Akkaynak (Çorum FK)
Muhammet Çelik (Zonguldak Kömürspor)
Mithat Pala (Afjet Afyonspor)
Alexander Söderlund Haugesund)

Kategoriler: FeaturedHaberler

Etiketler: